środa, 25 stycznia 2017

Kosmetyki Kolagenowe - podstawowe informacje
Czego nie wiecie o kosmetykach kolagenowych?

W związku z tym, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów z kolagenem w nazwie, dzisiaj zajmiemy się kwestiami dotyczącymi pochodzenia tego białka i optymalnej temperatury przechowywania kosmetyków.

Nie każdy produkt kolagenowy można nazwać naturalnym

Naturalne pochodzenie produktu musi być potwierdzone przez stosowny certyfikat. Kolagen Naturalny, taki jak marki Souvre, to ten, który nie zawiera żadnych barwników, aromatów i innych dodatków chemicznych. Relatywnie krótka data ważności produktu jest dowodem naturalności i pełniej biodegradowalności składników. Naturalny kolagen jest aktywny tylko przez około 18 miesięcy od daty produkcji (!). Po otwarciu zachowuje swoje cenne właściwości przez 6 miesięcy.

Trwałość a temperatura przechowywania żeli kolagenowych

Jako że ryby nie posiadają systemu immunologicznego, kolagen marki Souvre jest hipoalergiczny. Aktywny charakter żelu kolagenowego sprawia, że kosmetyk musi być przechowywany we właściwych warunkach. Jeśli temperatura jest niska, żel staje się gęsty. W przypadku przechowywania produktu powyżej temperatury granicznej, aktywna struktura białka kolagenowego traci swoje właściwości. Wrażliwość produktu na zmienność temperaturową jest potwierdzona przez liczne badania chemiczne. Struktura białka pozostaje nienaruszona w temperaturze od -5 do +25 stopni Celsjusza. Kolagen Naturalny Souvre pozyskiwany jest ze skóry ryby tołpygi.

Kuracje kolagenowe

Efekty stosowania Kolagenu Naturalnego Souvre są znacznie lepsze, jeśli zafundujemy skórze kurację kolagenową z wykorzystaniem kilku kosmetyków przygotowanych na bazie tego wyjątkowego białka, tj. peeling, maska ze złotem, krem kolagenowy na dzień i na noc. Niemniej jednak istotne jest, aby korzystać z produktu systematycznie, zgodnie z zaleceniami producenta. Kuracje przeznaczone są nie tylko na skórę twarzy, ale i całe ciało, włosy oraz paznokcie.
Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Poniżej link do filmu z Kuracją Kolagenową, którą zrobiła na mnie największe wrażenie - Szybki Efekt od Souvre. Sprawdźcie sami!


https://www.youtube.com/watch?v=4NlkV88yQAE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz